خرید ماشین آلات نو یا کارکرده؟

خانه/خرید ماشین آلات نو یا کارکرده؟
image
image
image
توسط admin نظر(0)/دسامبر 3, 2023
انتخاب بین خرید ماشین آلات نو یا کارکرده بستگی به موقعیت منحصر به فرد شما و آنچه به نفع شرکت شما است دارد. این شامل الزامات موجودی تجهیزات کوتاه مدت و بلند مدت است. هر مسیر خرید مزایا و معایب خود را دارد.

خبر خوب این است که شما تنها کسی نیستید که این گزینه‌ها را ارزیابی می‌کنید، و زمانی که نوبت به کسب اطلاعات در مورد مزایای خرید تجهیزات جدید یا کارکرده می‌شود، تنها نیستید.

صنعت تجهیزات سنگین جهانی بسیار گسترده است و بسیاری از صاحبان مشاغل با انتخاب دلهره آور سرمایه گذاری در ماشین آلات جدید یا خرید تجهیزات قدیمی تر روبرو هستند. در سراسر جهان، صنعت تجهیزات سنگین سالانه حدود 192 میلیارد دلار درآمد دارد.

ایالات متحده 21 درصد از کل بازار را به خود اختصاص داده که معادل 40.3 میلیارد دلار است. که کاترپیلار بیشترین سهم بازار را دارد. همکار معدن آسیا یکی از شرکتهای مطرح در تامین قطعات و ماشین آلات معدنی و راهسازی از شرکت های معتبر جهانی می باشد. ما با سالها تجربه در این حوزه، می توانیم به مشاغلی مانند شما کمک کنیم تا زمانی که تصمیم می گیرید ماشین آلات جدید بخرید یا یک ماشین دست دوم عالی بخرید.

درک مزایا و معایب هر گزینه می تواند کمک بزرگی در ارائه اطلاعات واقعی و عملی به شما باشد. از این گذشته، ما می دانیم که این انتخاب سختی است و به همین دلیل است که می توانیم اطلاعات مورد نیاز شما را در کمترین زمان ممکن به شما ارائه دهیم. در پایان، این انتخاب شماست، و ما می‌خواهیم به شما کمک کنیم که یک انتخاب آگاهانه انجام می‌دهید.

مزایای خرید ماشین آلات سنگین نو:

در دنیایی که پول کافی وجود دارد و خرید تجهیزات در برابر کاری که انجام می دهد چیزی نیست، شکی وجود ندارد که خرید ماشین آلات سنگین جدید را خریداری کنید. شما به تصویر شرکت خود و تصور حرفه ای که با بهره برداری از یک ناوگان جدید نو، براق و بدون دردسر دارید فکر کنید. بطوریکه شما آخرین فناوری را در دستان خود خواهید داشت. در اینجا مزایای بیشتری برای خرید تجهیزات جدید وجود دارد:

کارکرد بدون عیب:

احتمال اینکه ماشین های جدید و نو با مشکل مواجه شوند کمتر است. هزینه‌های تعمیر و نگهداری معمول بخشی از مالک بودن تجهیزات است، اما در صورت خرید تجهیزات سنگین نو، هزینه‌های تعمیر شما برای مدت طولانی‌تری بسیار کمتر خواهد بود. تنها به همین دلیل، خرید ماشین آلات جدید و لذت بردن از حداکثر بهره وری بدون نگرانی در مورد خرابی احتمالی و تعمیرات گران قیمت منطقی است. شما می توانید به یک ماشین جدید وابسته باشید تا از صبح شروع به کار کنید و تمام روز بدون مشکل کار کنید. اگر مشکل غیرمنتظره ای پیش بیاید، می توانید به ضمانت ارائه شده اعتماد کنید.

گارانتی ماشین آلات نو:

همه ماشین‌های جدید دارای پوشش گارانتی هستند، اما همه تولیدکنندگان بسته گارانتی کامل و جامعی را که با تجهیزات Cat ارائه می‌شود ارائه نمی‌دهند. با این گارانتی، می توانید مطمئن باشید که تحت پوشش بهترین سیاست در صنعت تجهیزات سنگین هستید.

فناوری در ماشین آلات نو نسبت به کارکرده:

در مهندسی و طراحی تجهیزات سنگین همیشه پیشرفت‌های تکنولوژیکی بزرگی وجود دارد. هنگامی که یک ماشین جدید خریداری می کنید، آخرین پیشرفت های فناوری پیشرفته را دریافت خواهید کرد. ماشین آلات دست دوم به ندرت دارای همان “آخرین و بهترین” ویژگی هایی هستند که هنگام خرید جدید دریافت می کنید. هیچ جایگزینی برای فناوری پیشرفته در تجهیزات جدید وجود ندارد.

قدرت انتخاب:

هنگامی که تجهیزات جدید ساختمانی سنگین خریداری می کنید، دقیقاً همان چیزی را که می خواهید دریافت می کنید. همیشه پیشرفت‌هایی در تکنیک‌های طراحی و ساخت تجهیزات سنگین و همچنین مدل‌های جدیدی وجود دارد که عملکرد بهتری دارند و وظایفی را بر عهده می‌گیرند که ماشین‌های قدیمی‌تر نمی‌توانند از عهده آن برآیند. در خط تولید شرکتهای بزرگ تولیدی مانند کاترپیلار، شما مجموعه وسیعی از تجهیزات را از لودرهای کوچک فشرده گرفته تا اسکریپرهای بزرگ و کامیون های خارج از بزرگراه دارید.

معایب خرید تجهیزات سنگین جدید:

با وجود مزایای زیاد خرید تجهیزات سنگین جدید، معایبی را نیز دارد. بیایید طرف دیگر بحث را بررسی کنیم تا مطمئن شویم در مسیر درستی هستید و به یک تصمیم آگاهانه می‌رسید. اگر قصد خرید ماشین آلات سنگین جدید را دارید، در اینجا نکات منفی وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

هزینه سرمایه:

تجهیزات ساخت و ساز جدید هزینه دارد. برخی از قطعات محوطه سازی مانند لودرهای کوچک نسبتاً ارزان هستند، اما تجهیزات راهسازی مانند کامیون های مفصلی، سنگفرش آسفالت و فشرده سازهای درام ارتعاشی مواردی هستند که نیاز به سرمایه گذاری عمده دارند. اگر نمی توانید تمام هزینه را از قبل بپردازید، باید تامین مالی کنید، به این معنی که حتی بیشتر از نظر بهره و کارمزد پرداخت خواهید کرد.

استهلاک:

این یک واقعیت تلخ است که تجهیزات ساختمانی جدید بسیار سریعتر از ماشین آلات قدیمی تر مستهلک می شوند. اگرچه نرخ استهلاک جهانی وجود ندارد، اما حسابدار شما به شما خواهد گفت که ارزش فروش مجدد تجهیزات جدید در چند سال اول پس از خرید بیشتر از عمر متوسط و اواخر عمر کاهش می یابد. این استهلاک شدید، همراه با هزینه سرمایه فوری، ممکن است بیشتر از آن چیزی باشد که شما مایل به پذیرش آن هستید. استهلاک موضوع دیگری است که باید قبل از خرید تجهیزات سنگین جدید با حسابدار خود در میان بگذارید.

بازگشت سرمایه:

خرید تجهیزات سنگین ساختمانی یا تجهیزات معدنی یک سرمایه گذاری است. و هر زمان که سرمایه گذاری می کنید، باید بازدهی را که به دست می آورید در نظر بگیرید. با از دست دادن ارزش فروش مجدد به دلیل استهلاک و محدود کردن سرمایه در گردش خود، ممکن است هنگام خرید جدید، بازده کلی سرمایه خود را به خطر بیندازید. این درخواست قضاوت بر اساس تجربیات و نظرات شما از جانب کسانی است که به آنها اعتماد دارید، مانند تیم پشتیبانی مالی و فروشنده تجهیزات شما. در نهایت، شما باید تصمیم بگیرید که آیا ریسک کردن بازده سرمایه گذاری یک مشکل واقعی است که بر تصمیم شما برای خرید جدید تأثیر می گذارد؟

در دسترس بودن:

این یکی دیگر از مشکلاتی است که بر معضل خرید جدید تأثیر می گذارد. بطوریکه با توجه به موجودی سازنده تهیه ماشین آلات در یک زمان معقول می تواند غیر ممکن باشد. بسیاری از تجهیزات جدید برای فروش فهرست شده اند، اما در واقع هنوز وجود ندارند. سفارشات تخصصی به راحتی در دسترس نیستند و معمولاً باید سفارش داده شوند و سپس ساخته شوند. این ممکن است یک ماه تاخیر از زمانی که تصمیم به خرید تجهیزات جدید تا تاریخ تحویل آن دارید داشته باشد. و این فاصله زمانی غیرقابل قبول برای شما باشد.

مزایای خرید تجهیزات سنگین دست دوم یا کارکرده:

بازار تجهیزات سنگین دست دوم و کارکرده ماشین آلات با توجه به سازندگان متعدد جهانی زنده و پر رونق است. حتی اگر خرید ماشین آلات جدید و نو ساختمانی و معدنی را ترجیح می دهید، خرید ماشین آلات کارکرده مزایایی دارد که نمی توانید از آنها چشم پوشی کنید. برخی از مهمترین دلایلی خرید ماشین آلات دست دوم وجود دارد که چرا باید به خرید تجهیزات سنگین دست دوم فکر کنید:

هزینه اولیه کمتر:

ماشین آلات دست دوم معدنی یا راهسازی برای شما هزینه کمتری نسبت به خرید دستگاه جدید و نو خواهد داشت و در بسیاری از موارد، تجهیزات سنگین کارکرده همان درآمد کار را با کسری از هزینه تجهیزات جدید باز می گرداند. شاید بهتر باشد تفاوت را پس انداز کنید و دوباره آن را در بخش های دیگر کسب و کار خود سرمایه گذاری کنید. حتی ممکن است بتوانید چندین ماشین کارکرده را معادل قیمت یک دستگاه جدید بخرید، به این معنی که می توانید ناوگان خود را سریعتر گسترش دهید و کار بیشتری انجام دهید.

استهلاک اجتناب شده:

رنج استهلاک تجهیزات جدید می تواند یک ضربه واقعی باشد. هیچ فراری از استهلاک وجود ندارد، اما اگر یک دستگاه دست دوم بخرید، شخص دیگری متحمل هزینه استهلاک شده است. فرقی نمی‌کند که به‌دنبال یک دستگاه کوچک یا یک بیل مکانیکی بزرگ باشید، تجهیزات شما به قیمت یک دستگاه نو مستهلک نمی‌شوند، به خصوص اگر از آن مراقبت کنید.

ارزش خود را حفظ می کند:

از آنجایی که تجهیزات استفاده شده به سرعت تجهیزات جدید مستهلک نمی شوند، ارزش خود را حفظ می کنند، به خصوص اگر به تعمیر و نگهداری منظم ادامه دهید. زمانی که زمان ارتقا فرا می رسد، شانس بیشتری برای فروش تجهیزات دست دوم به قیمتی نزدیک به آنچه برای آن پرداخت کرده اید، دارید و بازدهی عالی در سرمایه گذاری به شما می دهد.

انتخاب بیشتر:

در سرتاسر کشور، موجودی انبوهی از تجهیزات سنگین وجود دارد. هزاران ماشین کارکرده در دسترس هستند، از تجهیزات قدیمی‌تری که می‌توانند اصول اولیه را انجام دهند تا مدل‌های سال گذشته که احتمالاً با کسری از هزینه به همان اندازه جدید هستند. اگر از بازار ماشین های دست دوم خرید می کنید، شانس بسیار خوبی برای پیدا کردن آنچه نیاز دارید خواهید داشت. همچنین می‌توانید تجهیزات خود را در صورت نیاز دریافت کنید و مجبور نباشید ماه‌ها منتظر بمانید تا دستگاه شما ساخته شود.

هزینه های بیمه کمتر:

این یک مزیت برای ماشین آلات دست دوم است که ممکن است به آن فکر نکرده باشید. از آنجایی که ارزش ماشین آلات شما نسبت به یک ماشین نو کمتر خواهد بود، شما حق بیمه کمتری را پرداخت خواهید کرد.

معایب خرید ماشین آلات کارکرده و دست دوم

بهترین توصیه برای خرید ماشین آلات دست دومی که می توانیم به شما بدهیم این است که “خریدار مراقب باشید”. اگر روی ماشین‌آلات سنگین کارکرده سرمایه‌گذاری می‌کنید، باید بررسی‌های لازم را انجام دهید و مطمئن شوید که می‌دانید چه تجهیزاتی را می‌خواهید بخرید. شما همچنین باید بدانید که آن را از چه کسی می‌خرید. برخی از معایب خرید ماشین آلات سنگین از منابع غیرمجاز:

تجهیزات دزدیده شده:

مانند هر صنعت دیگری، برخی از مشاغل غیرقابل اعتماد برای فروش تجهیزات سنگین وجود دارد. برخی از ماشین آلات ممکن است دزدیدی باشند و این باعث غم و اندوه و دردسر شما بیشتر از آن چیزی می شود که تصورش را بکنید. در ضمن باید نگران حبس بابت ماشین آلات و منتظر بازپس گیری نیز باشید. اما هنگامی که تجهیزات دست دوم را از یک فروشنده معتبر خریداری می کنید، هیچ نگرانی از این موضوع ندارید.

وضعیت بد:

شما باید از کارکرد درست قطعات ماشین آلات آگاهی کامل داشته باشید. بهتر است یک دوست مکانیک خوبی داشته باشید که بتواند قبل از خرید تجهیزات را نگاهی بیندازد. اما برای اطمینان واقعی از وضعیت دستگاه،با یک فروشنده مجاز و قابل اعتماد که به صداقت شهرت دارد، کار کنید.

سابقه نگهداری و تعمیرات و ایمنی ماشین آلات دست دوم:

شما واقعاً نمی توانید بدون داشتن سابقه تعمیر و نگهداری کامل و سابقه محصول، بدانید که آیا تجهیزات مورد استفاده مورد نظر شما ایمن است یا خیر. پس برای جلوگیری از  آسیب به اموال یا حتی اپراتور از یک فروشنده مجاز مشاین آلات مدنظور خود را خریداری کنید.

تجهیزات سنگین جدید یا کارکرده خود را از شرکت همکار معدن آسیا خریداری کنید

خرید تجهیزات سنگین یک نکته مهم است و شما باید با آگاهی وارد این کار شوید. آیا باید تجهیزات سنگین جدید بخرید یا تجهیزات سنگین دست دوم؟ این سوالی است که فقط شما می توانید به آن پاسخ دهید زیرا هیچکس بهتر از شما نیازهای شرکت شما را نمی داند.

شما با کمک شرکت همکار معدن آسیا می توانید راه طولانی را به سمت تصمیم گیری درست پیش ببرید. ما یک فروشنده خدمات کامل هستیم که راه حل های فروش، قطعات و خدمات را ارائه می دهیم. ماموریت ما تضمین رضایت شماست، و ما فقط محصولات با بالاترین کیفیت را ارائه می‌کنیم، خواه این تجهیزات جدید یا دست دوم باشد، سپس پشتیبانی و خدماتی را که برای عملکرد روان ماشین‌ها و کسب‌وکار شما نیاز دارید، را ارائه می‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • اشتراک گذاری: