هر آنچه که برای خرید تیغه بلدوزر نیاز دارید…

خانه/هر آنچه که برای خرید تیغه بلدوزر نیاز دارید…
image
image
image
توسط admin نظر(0)/دسامبر 3, 2023
اگر خاکی برای جابجایی، زمین به تسطیح، یا خاکی برای دپو کردن وجود داشته باشد، یک بلدوزر توسط تیغه متصل به آن، کاملاً برای این کار طراحی شده است.

اما با هر کاری که تیغه انجام می دهد، سایش جدید و اصطکاک پایدار ایجاد می شود یعنی هیچ تیغه بلدوزر برای همیشه دوام نمی آورد. اگر به دنبال یک تیغه بلدوزر جایگزین هستید، ما در اینجا به شما کمک می کنیم تا تیغه بلدوزر مناسبی را برای بلدوزر خود انتخاب کنید.

تیغ بلدوزر نو بخرم یا دست دوم؟

تیغه های بلدوزر OEM نو

هنگام تحقیق در مورد وضعیت تیغه بلدوزر مورد نیاز خود، سن دستگاه خود را در نظر بگیرید. آیا سرمایه گذاری هنگفت روی دستگاهی که قدیمی تر است یا ممکن است برای مدت زمان طولانی با نیازهای شما سازگار نباشد منطقی است؟ خرید تیغه های نو از یک فروشنده گران هستند، و همیشه منطقی نیست که این مسیر را انتخاب کنید، به خصوص با ماشین های قدیمی.

تیغه های بلدوزر افترمارکت جدید

تیغه های بلدوزر افترمارکت می توانند جایگزین بسیار خوبی برای تیغه های دلالی جدید باشند. با این حال، مهم است که تیغه خود را از تامین کننده مناسب تهیه کنید.

برای تیغه‌های بلدوزر افترمارکت، اطمینان حاصل کنید که تامین‌کننده‌ای که با آن سروکار دارید از فولاد با کیفیت بالا استفاده می‌کند تا از کارکردن دستگاه در شرایط کاری ماشین اطمینان داشته باشید.

تیغه های بلدوزر کارکرده

برای اکثر مواقع، یک تیغه بلدوزر کارکرده برای دستگاه و مقدار پول شما منطقی است. می‌توانید یک تیغه‌ اصل تهیه کنید و مطمئن باشید که از بالاترین کیفیت ساخته شده است. هنگام جستجوی تیغه های کارکرده، مطمئن شوید که تامین کننده شما ارزیابی کاملی از تیغه انجام داده است.

در تیغه بلدوزر کارکرده به دنبال چه چیزی باشیم؟

حتی یک تیغه بلدوزر کارکرده می تواند یک سرمایه گذاری نسبتاً بزرگی باشد، بنابراین باید بدانید که تیغه خریداری شده برای مدت طولانی دوام خواهد آورد یا خیر. شما باید مطمئن شوید که فروشنده موارد زیر را بازرسی و مستند کرده است:

  • سوراخ ها 
  • لبه ها و گوشه ها
  • سطوح برگردان 
  • بازوهای تیغه
  • سیلندر و جک های هیدرولیک 

در حالی که وجود یک ترک همیشه عامل فسخ معامله نیست، اما باید بدانید که آیا در تیغه وجود دارد یا خیر. بنابراین عکس‌ها باید همیشه ارائه شوند. وقتی صحبت از تیغه‌های دست دوم برای فروش می‌شود، قیمت‌های بسیار خوبی وجود دارد و چند عکس به شما کمک می‌کند مطمئن شوید که یکی را انتخاب کنید.

انواع تیغه های بلدوزر چیست؟

هر کاری به ابزار مناسب نیاز دارد. در مورد تیغه های بلدوزر نیز همینطور است.

هنگامی که در حال تحقیق در مورد تیغه های بلدوزر جایگزین هستید، باید نوع کاری را که معمولاً انجام می دهد را در نظر بگیرید و تیغه ای را انتخاب کنید که برای آن کار بهترین باشد. علاوه بر اندازه و شکل آن، میزان کنترل تیغه شما برای چرخاندن، زاویه‌دهی و بلند کردن، نحوه عملکرد آن را در کارهای شما تغییر خواهد داد.

تیغه نوع S چیست؟ (S-Blade)

تیغه مستقیم یا نوع S فاقد بال های جانبی است که کوتاه ترین تیغه بولدوزر است.

فقدان بال که برای شکل دادن، جداسازی و سطح بندی سطوح طراحی شده است، توانایی تیغه ها را برای بلند کردن یا حمل مواد کاهش می دهد، زیرا در طول فشارهای طولانی از لبه ها خارج می شود.

این تیغه در گوشه های پشتی پایین تیغه به بازو متصل می شود. تیغه مستقیم به دلیل شکل آن برای مواد ریزدانه و با چگالی متوسط تا سخت بهترین است.

برخی از بهترین کارها برای این نوع تیغه عبارتند از: بریدن یا قطع کردن، پرکردن، دانه بندی خاک

تیغه نوع s | همکار معدن آسیا

تیغه نوع U چیست؟ (U-Blade)

تیغه یو دارای بال های جانبی بزرگ و شکل منحنی است که آن را برای فشار دادن مواد در طول زمین های طولانی ایده آل می کند. بال ها از ریختن مواد در هنگام حرکت جلوگیری می کنند. مانند تیغه نوع S به گوشه های پشتی تیغه نیز متصل می شوند.

این بزرگترین نوع تیغه هم از نظر ارتفاع و هم از نظر عرض است و بهتر است در خاک با چگالی نرم تا متوسط استفاده شود. برخی از بهترین کارها برای تیغه های یو عبارتند از گودبرداری، حمل، هل دادن و دپوکردن.

تیغه نوع U | همکار معدن آسیا

تیغه نوع S-U چیست؟ (S-U-Blade)

این تیغه ویژگی هایی از تیغه S و تیغه U را ترکیب می کند تا نفوذ قوی تر و تطبیق پذیری کلی بهتری به آن بدهد. باریک‌تر، انحنای کمتری دارد و بال‌های کناری آن در مقایسه با تیغه‌های U معمولی کوچک‌تر هستند.

این طراحی آن را برای فشار دادن خاک در فواصل طولانی ایده آل می کند. این تیغه در قسمت پایینی پشت تیغه با استفاده از مهاربندهای تثبیت کننده زاویه دار و یک یا دو سیلندر هیدرولیک متصل می شود.

بهتر است برای فشار دادن ماسه و خاک با چگالی نرم تا متوسط استفاده شود. برخی از بهترین کارها برای تیغه s-u عبارتند از دپو کردن، جابجایی مواد سنگین، کندن و گودبرداری.

تیغه S_U | همکار معدن آسیا

 

تیغه نوع زوایه دار چیست؟ (Angle Blade)

این نوع تیغه به مرکز بلدوزر متصل می شود. مکان آن برای جابجایی به کناره مفید است زیرا می تواند نزدیک به 30 درجه به چپ یا راست زاویه داشته باشد.

به همین دلیل یک تیغه زاویه دار یک تیغه دو طرفه در نظر گرفته می شود. به خاطر داشته باشید که این تیغه ممکن است بریزد زیرا بال های جانبی ندارد.

این یک انتخاب عالی برای پروژه هایی است که شامل خاک های نرم تا متوسط سخت، برف و شن است. برخی از بهترین کارها برای تیغه های زاویه دار عبارتند از: بریدن و قطع کردن، شکل دادن، لایه بندی خاک و کندن نهر آب.

تیغه نوع پت چیست؟ (PAT Blade (Power-Angle-Tilt))

تیغه نوع PAT به دلیل مانور آسان و حرکات چند وجهی یکی از پرکاربردترین تیغه ها است. راننده تیغه را از داخل کابین کنترل می کند و می تواند تقریباً در همه جهات زاویه، کج و بلند کند. این تیغه ها مانند تیغه های زاویه دار در مرکز نصب می شوند. برخی از بهترین کارها برای تیغه های PAT عبارتند از خراش دادن، پاکسازی زمین، تسطیح، پر کردن و درجه بندی.

تیغه بالشتک دار چیست؟

اگر ماشین دیگری مانند یک اسکریپر یا یک کشنده نوع زنجیری باید هل داده شود، از تیغه بالشتک دار با طراحی ویژه برای جذب ضربه استفاده می شود.

اکنون باید مشخص شود که تیغه مناسب برای بلدوزر شما کدام است. هنگام ارزیابی تیغه های خود، کارهایی که میخواهید انجام  دهید، موادی که قرار است جابجا کنید، و حتی اندازه معمولی محل کار و نحوه حمل بلدوزر (با تیغه یا بدون آن) را در نظر بگیرید. امیدواریم، این راهنمای سریع شما را کمی در تصمیم گیری انتخاب تیغه خود نزدیکتر کرده باشد.

تیغه بالشتک دار | همکار معدن آسیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • اشتراک گذاری: